Понеділок, 30.03.2020, 13:24                       Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS  
   
Головна | Про нас пишуть, говорять | Регістрація | Вхід
Меню сайту

» Форма входу


» Пошук


 Дитячий журнал Пізнайко 

Журнал 'Крилаті'  

МамаТато


Новини Української бібліотечної асоціації

 Ступакова Н. "Сім"я - фортеця моя" (1 лютого 2015 року) Значення бібліотеки в житті дітей. Учасниця програми - завідуюча бібліотекою Білоцерківської спеціалізованої школи № 12 Наталія Литвин (м. Біла Церква)                                        

  

 Ступакова Н. "Сім"я - фортеця моя" (16 листопада 2014 року) Що допоможе згуртувати сім'ю? Учасники програми: 

учитель   Білоцерківської школи № 12 Клавдія  Федоренко, її донька Тамара та завідуюча бібліотекою цієї школи Наталія Литвин.

 

   

  Наталія Ступакова   "Батьківські збори" (27 вересня 2014 року     Робота шкільної бібліотеки. Учасники програми: 

 завідуюча    бібліотекою Білоцерківської  спеціалізованої школи № 12 Наталія Литвин, учениця Тамара Федоренко та її мама Клавдія Василівна                           

 

 

Світлана ГАЛАТА, «Освіта України»    Як пройти в бібліотеку?   ( 6 червня 2014 року 

 

ВИЙТИ «ЗА МЕЖІ СТІН»
– Неправда, що діти перестали читати! – переконана завідувач бібліотечно-інформаційним центром Білоцерківської спеціалізованої загальноосвітньої школи I–III ступенів №12 із поглибленим вивченням інформаційних технологій Наталія Литвин. – Це ми, дорослі, не пропонуємо сучасні книжки, не рекламуємо їх. Найкраще – коли про них розповідають самі діти, однолітки.
Наталія Литвин – переможець у номінації «Бібліотечний веб-ресурс». Вона провела моніторингові дослідження і з’ясувала, чому діти перестають читати у 10–11-річному віці. Основна причина – багато школярів не вміють знайти потрібне видання в бібліотеці. Та й примірників сучасних книжок у закладі – Наталія Литвин робить усе, щоб бібліотека «вийшла за межі своїх стін», а діти навчилися самостійно відшукувати інформацію. Вона створила власний сайт бібліотеки, на якому можна прочитати про всі новини та заходи. Школа №12 – із поглибленим вивченням інформаційних технологій, тому помічників з ІКТ не бракує. На сайті бібліотеки створено єдиний в Україні веб-каталог. Є електронна довідка і доставка документів.

Це особливо зручно для вчителів з інших місць, які не можуть до нас прийти. До речі, є чіткий розподіл інформації: для вчителів, батьків і учнів. Також розміщую посилання на всі матеріали, які видає Міністерство освіти і науки (навчальні плани, інструкції тощо). Також є приклади кращих уроків для вчителів-предметників.
Родзинки бібліотеки: віртуальна читальна зала, віртуальна бібліотека творів української та зарубіжної літератури по класах. Якщо тема – «Пісенна творчість», то можна взяти посилання на виконання пісень. Наталія Миколаївна намагається підбирати пісні молодих виконавців – дітям так цікавіше. А ще разом з бібліотечними активістами Наталія Литвин створює яскраві відеоролики – презентації книжок.

– У кожному класі є комп’ютер, – розповідає фахівець. – Діти дивляться ці презентації, а потім прибігають і кажуть: бачили відео, хочемо прочитати.

                             

 

 

Тетяна Доценко

       На шляху до школи майбутнього

     ...Шкільний бібліотечно-інформаційний центр вже декілька років обладнано чотирма комп’ютерами з периферією. Використовується центр у позакласній та самостійній роботі. Призначений для вільного безкоштовного доступу всіх учнів, педагогів та при необхідності і батьків до Інтернету та для роботи з шкільною медіатекою. 

  БІЦ має електронний каталог бібліотечного фонду з автоматизованим (власної розробки) робочим місцем бібліотекаря.   Бібліотечно-інформаційний центр – переможець Всеукраїнського конкурсу 2004 року та обласного 2005 року, є опорним для шкільних бібліотек області.

Як показує практика існування БІЦ є необхідною умовою для зручної роботи вчителя та учня в предметному кабінеті. Неможливо вчителю створити навчальне заняття із застосуванням хоча б мультимедійних технологій, не користуючись ресурсами БІЦ.  Учні надають перевагу роботі в інформаційному центрі перед роботою на домашніх комп’ютерах не з меркантильних мотивів типу безкоштовності доступу до мережі Інтернет, а тому, що в БІЦ працюють фахівці, котрі можуть надати допомогу та консультацію. 

  Бібліотека має достатньо багатий як для загальноосвітньої школи бібліотечний фонд. Зараз він нараховує 29000 примірників художньої та наукової літератури, щорічно передплачується більше ста періодичних видань. Але й цього вчителям та учням недостатньо. 

       Медіатека має більше 35000 художніх творів, більше сотні енциклопедій та довідників. Вартість всіх комп’ютерів разом з медіатекою значно менша вартості такої кількості книжок.

А частину книжок загалом не можна придбати. Для зручності користувачів матеріали сайтів, що часто відвідуються учнями, записані на диски. В електронному вигляді зберігається фонохрестоматійний матеріал. Школярі мають можливість самостійно знайти необхідні відомості, скомпонувати та роздрукувати їх для подальшого вивчення. Діти, вчителі, батьки можуть взяти для ознайомлення на домашніх ПК майже всю інформацію на CD дисках. 

  Шкільний бібліотечно-інформаційний центр не тільки оптимальний але й єдиний шлях отримання учнями та вчителями сучасної інформації. Для раціоналізації роботи центру створено каталог фонду зі зручною пошуковою системою. До речі, щорічна передплата складає більше 100 найменувань....

 
                                                   
                                                     І.І.Хемчян,  завідувач відділу 
                                                    Державної науково-педагогічної бібліотеки України
                                                    імені В.О.Сухомлинського

                                                   Всеукраїнський науково-практичний семінар

                        «Модернізація діяльності бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів -

                        важливий чинник   в реалізації програми рівного доступу до якісної освіти»

 

...Велику зацікавленість викликав виступ Наталії Василівни Литвин, робота якої є взірцем для шкільних бібліотекарів як Київщини, так і всієї України. Вона з великим задоволенням розповіла про діяльність бібліотечно-інформаційного центру, зазначивши, що родзинкою центру є створення в ньому комп'ютерних баз даних з основних предметів, а також медіатеки, яка налічує близько 20 тисяч одиниць текстів художньої, науково-популярної літератури (особливо таких, які раніше не друкувалися або друкувалися в мізерній кількості), довідників, енциклопедій, словників, аудіо- та відеокасет із записами навчальної та розвиваючої інформації, лазерні диски з різними навчальними програмами, довідковими виданнями, енциклопедіями, музичні записи,  кінострічки тощо.

          Та найголовніше, що бібліотека підключена до Всесвітньої інформаційної мережі Інтернет.     Це, звичайно, величезна заслуга адміністрації школи, зокрема директора Вітюка Олексія  Панасовича. 

          Сьогодні наші діти можуть використовувати в навчанні найновішу інформацію з різних куточків світу. Це не рахуючи 28 тис.одиниць книжкового фонду, 80 назв періодики, 24 тисячі підручників тощо. Створенню такого медіацентру передувала велика і кропітка робота бібліотекарів та активу бібліотеки, вчителів та, звичайно, адміністрації школи. Сьогодні на базі центру створено школу передового досвіду «Впровадження ІКТ в практику роботи шкільної  бібліотеки». Завдяки заняттям, які проходять на її базі, значна кількість шкільних бібліотекарів  Київської області має можливість підвищити свій професійний рівень. 

       Наприкінці свого виступу Наталія Василівна запросила всіх присутніх відвідати сайт свого бібліотечно-інформаційного центру....

                  Вся стаття  на сайті ДНПБ ім. В.О.Сухомлинського  

 

null

 

             Валерій та Наталя Лапікури провели зустріч зі    школярами Київської області            

          Валерій та Наталя Лапікури в рамках конкурсу "Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу" провели ще одну зустріч зі школярами Київської області. Письменники зустрілися зі школярами Білої Церкви. Зустрічі пройшли у школах №12, №7 та №5. 

У теплій атмосфері письменники розказали про себе та свою творчість, а також відповіли на безліч запитань. Автор найкращого запитання: ("Які почуття ви переживаєте, коли пишете книжку?") отримав з рук авторів книгу з автографами. А по закінченню спілкування вже всі охочі змогли вдоволь нафотографуватися з письменниками, а також отримати й собі автограф на куплених книжках. 

        14 жовтня Валерій та Наталя продовжать свій тур Київською областю.  Особливу подяку за організацію зустрічей учасники висловлюють методисту з бібліотечних фондів Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Зініченко Ларисі Василівні.

                                                           http://www.osvita.org.ua/news/47192.html?from=news_rss

 

 » Наші координати
09100
Київска обл. 
м.Біла Церква
Комсомольський    б-р, 
буд. 11
------------------------
Тел: (045) 63 865 35
------------------------
 nataly6258@yandex.ru

»  Ми працюємо:
    понеділок-п'ятниця
8.30-16.30
     
   
субота, неділя
   вихідний» Корисні посилання

БСШ №12

Департамент освіти і науки Київської ОДА

КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти" 

Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Миколаївська НПБ

Державна НПБ

Національна парламентська бібліотека України

Херсонська обласна бібліотека для дітей

Вікіпедія

Національна бібліотека для дітей

 Сайт "Я иду на урок начальной школы"

Світловодська санаторна школа-інтернат № 2 

Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 18 «Ясочка»


» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


» Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031БІЦ  БСШ № 12 м.Біла Церква

© 2020