Вівторок, 17.07.2018, 18:16                       Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS  
   
Головна | Положення про конкурси | Регістрація | Вхід
Меню сайту

» Форма входу


» Пошук


 Дитячий журнал Пізнайко 

Журнал 'Крилаті'  

МамаТато


Новини Української бібліотечної асоціації

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ

м. Київ

 21 жовтня 2009 р. № 956

Про затвердження Умов
організації та проведення щорiчної 
Всеукраїнської акцiї "Живи, книго!" З метою вдосконалення роботи з організації та проведення щорічної Всеукраїнської акції "Живи, книго!", виховання бережливого ставлення до книги, утвердження її статусу як джерела знань у безперервному освітньому процесі та з урахуванням зауважень і пропозицій практичних учасників цієї акції

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Умови організації та проведення щорічної Всеукраїнської акції «Живи, книго!» (Додаток 1).

2. Затвердити склад організаційного комітету з підготовки та проведення щорічної Всеукраїнської акції «Живи, книго!» (Додаток 2).

3. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести цей наказ до відома органів управління освітою та керівників навчальних закладів.

4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України вiд 05.11.2002 р. № 549 „Про організацію та проведення щорiчної Всеукраїнської акцiї "Живи, книго!"

5. Наказ опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, газеті «Освіта України» та розмістити на сайті Міністерства освіти і науки України.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.


 Міністр І.О.Вакарчук
 
                                                                                                                                             Додаток 1
                                                                                                                                             до наказу МОН України
                                                                                                                                             вiд 21.10.2009 р. № 956
                  


                                                                     Умови організації та проведення щорічної 
                                                                           Всеукраїнської акції "Живи, книго!"


Всеукраїнська акція "Живи, книго!" (далі – Акція) спрямована на формування в учнівської молоді інформаційної культури та культури читання, посилення ролі книги в безперервному освітньому процесі, поліпшення роботи щодо виховання бережливого ставлення до книг. 
Акція проводиться за ініціативи Мiнiстерства освіти i науки України. Організатором та координатором здійснення Акції є Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України. Співорганізаторами є Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, обласні інститути післядипломної педагогічної освіти. 
Для проведення Акції та підбиття її підсумків створюються організаційні комітети, а для визначення кращого досвіду учасників - журі, склад і терміни роботи яких затверджуються вiдповiдними наказами місцевих органів управління освітою. До складу організаційних комітетів і журі можуть входити працівники місцевих органів управління освітою, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, бiблiотекарi, представники учнівського врядування, громадськості, батьки.
Організаційні комітети забезпечують проведення відповідних етапів Акції в регіонах, координують її підготовку, встановлюють термін підбиття підсумків та визначають показники оцінювання матеріалів учасників Акції, надають методичну і практичну допомогу, забезпечують об’єктивність оцінювання роботи шкільних колективів і доведення інформації про хід Акції та її підсумки до громадськості через засоби масової інформації.
Інформація про проведення Акції розміщується на сайтах Міністерства освіти і науки України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, сайтах місцевих органів управління освітою, інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також у засобах масової інформації. 
Акція є відкритою для всіх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Мета i завдання Акції
Акція проводиться з метою популяризації позитивного досвіду роботи шкільних колективів з формування в учнівської молоді інформаційної культури та культури читання, бібліотечно-бібліографічних знань, підвищення статусу шкільних бібліотек як навчально-інформаційних центрів. 
Завданнями Акції є:
- підвищення інтересу учнів до книги як джерела знань, скарбниці культурних надбань, розвиток у них пошуково-дослідних навичок отримання інформації, її аналізу та узагальнення, навичок роботи з книгою впродовж усього життя; 
- виховання бережливого і відповідального ставлення до навчальних підручників, художньої, науково-популярної та іншої літератури, поваги до праці людей, які їх створюють;
- виявлення, поширення та впровадження кращого досвіду шкільних колективів, які використовують нові форми і методи роботи, впроваджують інноваційні технології з поширення бібліотечно-бібліографічних знань, підвищення рівня інформаційної культури та культури читання учнівської молоді; 
- сприяння поповненню бібліотечних фондів шкільних бібліотек, створенню належних умов для рівного доступу до літератури на різних, у тому числі електронних носіях.
- виховання культу книги у сім’ї, використання з цією метою досвіду інших навчальних, культурно-освітніх закладів. 
Органiзацiя та проведення Акції
В Акції беруть участь колективи загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. 
Акція проводиться у чотири етапи:
I - у загальноосвiтнiх і позашкільних навчальних закладах - з 1 листопада поточного року до 31 березня наступного року; 
II - районний - з 1 до 30 квітня поточного року; 
III - обласний - з 1 до 31 травня поточного року; 
IV - Всеукраїнський - з 1 до 30 червня поточного року. 
Для проведення І етапу Акції персональний склад організаційних комітетів та журі, а також їхні рішення затверджуються наказами керівників навчальних закладів.  
Звіти про проведення Акції, накази про підсумки проведення І етапу, заявки на участь у наступному етапі та матеріали опису роботи кращих шкільних колективів надсилаються до районних (міських) організаційних комітетів не пізніше 1 квітня поточного року. 
Персональний склад організаційних комітетів та журі ІІ етапу Акції, а також їхні рішення затверджуються наказами керівників районних (міських) управлінь освітою.  
Звіти про проведення Акції, накази про підсумки проведення ІІ етапу, заявки на участь у наступному етапі та матеріали опису роботи кращих шкільних колективів надсилаються відповідним обласним (в Автономній Республіці Крим – республіканському, в містах Києві та Севастополі - міським) організаційним комітетам не пізніше 1 травня поточного року. 
Обласні організаційні комітети визначають не більше п’яти кращих шкільних колективів, описи досвіду роботи яких надсилаються організаційному комітету заключного етапу не пізніше 1 червня поточного року. 
Склад організаційного комітету та журі заключного IV етапу Акції, а також їхні рішення затверджуються наказом Міністерства освіти і науки України.
На заключний етап Акції до 1 червня поточного року Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій надсилаються: 
- звіт про проведення ІІІ етапу Акції;
- наказ про підсумки проведення ІІІ етапу;
- заявка на участь у заключному етапі п’яти кращих шкільних колективів (по одному від загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів з міст і сільської місцевості; гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл; шкіл-інтернатів і позашкільних навчально-виховних закладів).
Матеріали надсилаються на адресу: Всеукраїнська акція "Живи, книго!", кім. 313, вул. Сагайдачного, 37, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, м. Київ, 04070.


Підбиття підсумків та нагородження учасників Акції

Визначення кращого досвіду шкільних колективів здійснюється з урахуванням рівних можливостей загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів різних типів, які беруть участь у заключному етапі Акції.  
При визначенні кращого досвіду роботи шкільних колективів враховуються:
- ефективність системи роботи з підвищення інтересу в учнів до книги як джерела знань, виховання в учнівської молоді потреби у навчальній книзі в процесі самоосвіти, вироблення навичок отримувати необхідну інформацію з книги;
- креативні підходи бібліотекарів до роботи з поповнення, раціонального використання та збереження книжкового фонду, впровадження інноваційних та інтерактивних форм (розкриті в додатках, власних методичних розробках);
- використання досвіду інших колективів з питань збереження, шанобливого ставлення до книги як джерела знань;
- творчий підхід до дотримання вимог оформлення матеріалів опису досвіду.
За підсумками Всеукраїнського етапу Акції кращі шкільні колективи, їх керівники, бібліотекарі, педагоги, представники батьківської громадськості нагороджуються грамотами вiддiлiв, управлінь освітою обласних, міських, районних державних адмiнiстрацiй, Почесними грамотами Мiнiстерства освiти i науки України, відзначаються подяками, цінними подарунками. 

Фінансування акції

 Фінансування Акції здійснюється за рахунок місцевих бюджетів та залучених коштів. 
                                                                                                                                      Додаток 2
                                                                                                                                      до наказу МОН України
                                                                                                                                     вiд 21.10.2009 р. № 956                                                                           Склад
                                                              організаційного комітету з
                         організації та проведення щорічної Всеукраїнської акції „Живи, книго!”

Полянський П.Б. заступник Міністра освіти і науки України, голова оргкомітету
Єресько О.В.
 директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету
Удод О.А. директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету 
Вернидуб Ж.Г. методист вищої категорії відділу наукової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України
Бєскова Н.В.
 начальник відділу суспільно-гуманітарної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України
Завалевський Ю.І. заступник директора, начальник віділення змісту дошкільної та загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України
Косарєва Н.І.
 начальник відділу наукової роботи та інформаційно-аналітичного забезпечення Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України
Кобзаренко А.С. директор Державної бібліотеки України для дітей (за згодою)

Рогова П.І. директор державної науково-педагогічної бібліотеки України (за згодою)

Щорічний регіональний конкурс

«Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»


  Організатори конкурсу:
• Міністерство освіти і науки України; 
• Міністерство культури і туризму України.
Положення про конкурс: 
І. Загальні положення:
Щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» (далі Конкурс) проводиться згідно з Концепцією Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2009-2012 роки, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів від 28 травня 2008 р. № 772-р, яка передбачає розроблення і впровадження різноманітних заходів, спрямованих на підвищення рівня культурної компетентності суспільства, популяризації вітчизняної книги і читання в навчальних закладах усіх типів. 
ІІ. Мета Конкурсу:
Конкурс проводиться з метою заохочення учнів 4-5 класів загальноосвітніх навчальних закладів до систематичного читання сучасної української літератури задля постійного підвищення культурного рівня учнів та покращення якості й ефективності процесу читання. 
ІІІ. Завдання Конкурсу:
Завданнями Конкурсу є: 
• популяризація сучасної вітчизняної книги та розвиток читацької культури учнів загальноосвітніх навчальних закладів; 
• поповнення фондів шкільних бібліотек новими сучасними виданнями;
• посилення ролі української книги в розвитку юних громадян України. 
IV. Організація та проведення Конкурсу: 
1. Організаторами Конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури і туризму України, державні органи управління освіти і науки, підпорядковані Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям. 
2. Державний комітет телебачення та радіомовлення України сприяє висвітленню Конкурсу у державних засобах масової інформації. 
3. Співорганізатором Конкурсу є видавництво «Грані-Т». 
V. Учасники конкурсу: 
До участі у конкурсі запрошуються учні 4-5 класів загальноосвітніх навчальних закладів України. 
VI. Порядок і терміни проведення: 
Конкурс проводиться в три етапи: 
• 1-й - шкільний (очний, базовий); 
• 2-й районний, міський (заочний, проміжний); 
• 3-й - регіональний: республіканський для АР Крим, обласний, міський для м. Києва та м. Севастополя (заочний, підсумковий). 
У 2009 році 1-й етап проводиться з 1 вересня по 30 жовтня, 2-й – з 1 по 15 листопада, 3-й – з 20 по 30 листопада 2009 р.
Результати оголошуються та проводиться нагородження 19 грудня до Дня Святого Миколая. 
Результати буде оголошено з 10 по 19 грудня. 
VIІ. Умови конкурсу: 
Брати участь у конкурсі мають право всі учні 4-5 класів загальноосвітніх навчальних закладів України. 
Вимоги до учнівського відгуку: 
• обсяг відгуку не повинен бути менше однієї сторінки рукописного тексту формату шкільного зошита; 
• роботи повинні бути написані чітким розбірливим почерком. 
В роботі має бути даний аналіз авторського твору та ставлення дитини до нього. 
Кожен учасник Конкурсу обов’язково повинен вказати прізвище, ім’я, клас та навчальний заклад, в якому навчається, а також прізвище, ім’я, по батькові вчителя, який готував учня. 
Вимоги до твору, на який надається відгук:
• Твір, має бути написаний (створений) українською мовою, а не перекладений з інших мов. 
• Твір має бути виданий вперше, не раніше 2006 року. 
• Обсяг твору має становити не менше 50 сторінок. 
Конкурсні роботи рецензуються членами журі, результати оцінювання вносяться в протокол підсумкового засідання. Конкурсні роботи не повертаються учням, але зберігаються оргкомітетами Конкурсу на всіх його етапах протягом року.
 
                                                                                                Додаток № 2 
                                      Перелік книг, які рекомендовані до читання для участі у щорічному регіональному конкурсі

     «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» для учнів 4-5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України 2009-2010 н.р. 
  Серія «Сучасна дитяча проза»  
   
  Іван Андрусяк «Стефа і ії Чакалка»  
   
  Іван Андрусяк, Валентина Запорожець, Микола Гриценко «Три дні казки»  
   
  Ольга Бусенко «Паперовий янгол»  
   
  Інна Волосевич «Про хлопчика»  
   
  Леся Воронина «Прибулець з країни Нямликів»  
   
  Леся Воронина «Нямлик і балакуча квіточка»  
   
  Микола Герасименко «Політ на черешні»  
   
  Надія Гуменюк «Зустріч на Босому мосту»  
   
  Лариса Денисенко «Ліза та цюця П.»  
   
  Лариса Денисенко «Ліза та Цюця П. зустрічаються»  
   
  Любко Дереш «Дивні дні Гані Грак»  
   
  Олесь Ільченко «Загадкові світи старої обсерваторії»  
   
  Євгенія Кононенко «Неля, яка ходить по стелі»  
   
  Євгенія Кононенко «Неля сходить зі стелі»  
   
  Лілія Лапіна «Дуже довга казка»  
   
  Катерина Лебедєва «Птаха Корабель»  
   
  Оксана Лущевська «Дивні химерики, або Таємниця старовинної скриньки»  
   
  Галина Малик «Вуйко Йой і Лишиня»  
   
  Тетяна Мельниченко «Чим пахне дитинство»  
   
  Зірка Мензатюк «Як до жабок говорити»  
   
  Галина Пагутяк «Лялечка і Мацько»  
   
  Галина Павлишин «Унікальна Картоплина»  
   
  Катерина Паньо «Сонечко для мами Лу»  
   
  Світлана Поваляєва «Вррум-чарівник»  
   
  Ірен Роздобудько «Коли оживають ляльки»  
   
  Наталка Сняданко «Країна поламаних іграшок та інші подорожі»  
   
  Тетяна Щербаченко «Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала»  
   
  «Зросла собі квітка»  
   
  Серія «Життя видатних дітей»  
   
  Андрусяк Іван про Дмитра Туптала (святого Димитрія Ростовського), Григорія Квітку-Основ’яненка, Тараса Шевченка, Ніла Хасевича, Олексу Довбуша  
   
  Ніна Воскресенська про Олександра Македонського, Клеопатру, Івана Котляревського, Гаррі Гудіні, Фрітьофа Нансена  
   
  Лариса Денисенко про Анжеліну Ісідору Дункан, Максима Рильського, Ігора Стравінського, Астрід Ліндґрен, Джонні Хрістофера Деппа ІІ  
   
  Любко Дереш про Миколу Гоголя, Марка Твена, Ніколу Теслу, Альберта Ейнштейна, Стівена Кінґа  
   
  Олександр Дерманський про Авіценну, Олександра Суворова, Олександра Довженка, Уолта Диснея, Пеле  
   
  Яна Дубинянська про Джері Даррела, Машу Єрмолову, Олю Кобилянську, Ованеса Айвазовського, Рея Бредбері  
   
  Олесь Ільченко про Леонардо да Вінчі, Карла Ліннея, Жюля Верна, Джона Рокфеллера, Лесю Українку, Вінстона Черчілля  
   
  Андрій Кокотюха про Луї Буссенара, Томаса Майна Ріда, Миколу Миклухо-Маклая, Рафаеля Сабатіні, Роберта Луїса Стівенсона  
   
  Леонід Кононович про Жанну д`Арк, Джордано Бруно, Джека Лондона, Рабіндраната Тагора, Богдана-Ігоря Антонича  
   
  Анастасія Крачковська про Евариста Ґалуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Марґарет Тетчер  
   
  Валерій i Наталя Лапікури Про Григорія Сковороду, Жана Анрі Фабра, Петра Котляревського, Івана Кожедуба, Михайла Остроградського  
   
  Катерина Лебедєва про Богдана Хмельницького, Мері Рід, Владислава Городецького, Вірджинію Вулф, Девіда Боуї  
   
  Володимир Лис про Сократа, Данила Галицького, Фернандо Маґеллана, Iсаака Ньютона, Шарлотту, Емiлi, Енн Бронте  
   
  Степан Процюк про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Ніку Турбіну  
   
  Анатолій Птіцин про Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу  
   
  Ірен Роздобудько про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур та Чарлі Чапліна  
   
  Ірина Хомин про Карла Гаусса, Астрід Ліндгрен, Ніколо Паганіні, Каміллу Клодель, Ван Гога, Соломію Крушельницьку  
   
  Oлександр і Наталя Шевченки про Омара Хайяма, Грицька Чубая, Фредді Мерк’юрі, Джеймса Пола Маккартні, Стівена Спілберґа  
   
  Серія «Золотий лелека»  
   
  Ніна Воскресенська «Руда ворона»  
   
  Лариса Даренська «Бабусин букет, або Квіткові казки для Ганнусі»  
   
  Марина Павленко «Миколчині історії»  
   
  Тереза Проць «П’ять дарів»  
   
  Позасерійні книги для дітей
  
   
  Леся Воронина «Сни Ганса Християна»  
   
  Леся Воронина «Хлюсь та інші»  
   
  Ніна Воскресенська «Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу»  
   
  Ніна Воскресенська «Легенда про Бовдура Великого»  
   
  Олесь Ільченко «КОЗАК, КОРОЛЬ, КРУК»  
   
  Олесь Ільченко «Наші птахи»  
   
  Олександр Макаров «Курс юного антиквара»  
   
  Степан Процюк «Марійка і Костик»  
   
  Степан Процюк «Залюблені в сонце. Друга історія Марійки і Костика»  
   
  Степан Процюк «Аргонавти. Третя історія Марійки і Костика»  
   
  Марина Павленко «Домовичок з палітрою»  
   
  Марина Павленко «Домовичок повертається»  
  » Наші координати
09100
Київска обл. 
м.Біла Церква
Комсомольський    б-р, 
буд. 11
------------------------
Тел: (045) 63 865 35
------------------------
 nataly6258@yandex.ru

»  Ми працюємо:
    понеділок-п'ятниця
8.30-16.30
     
   
субота, неділя
   вихідний» Корисні посилання

БСШ №12

Департамент освіти і науки Київської ОДА

КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти" 

Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Миколаївська НПБ

Державна НПБ

Національна парламентська бібліотека України

Херсонська обласна бібліотека для дітей

Вікіпедія

Національна бібліотека для дітей

 Сайт "Я иду на урок начальной школы"

Світловодська санаторна школа-інтернат № 2 

Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 18 «Ясочка»


» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


» Календар
«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031БІЦ  БСШ № 12 м.Біла Церква

© 2018