П`ятниця, 19.07.2019, 01:37                       Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS  
   
Головна | Грінченко | Регістрація | Вхід
Меню сайту

» Форма входу


» Пошук


 Дитячий журнал Пізнайко 

Журнал 'Крилаті'  

МамаТато


Новини Української бібліотечної асоціації
  

"Більше працював, ніж жив..."

(Віртуальна виставка літератури

до 150 річчя з дня народження Бориса Грінченка)


   Грінчéнко Борис Дмитрович (27 листопада (9 грудня) 1863 — 23 квітня (6 травня) 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець,  етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч. Редактор низки українських періодичних видань.

Народився Борис Дмитрович Грінченко 9 грудня 1863 року на хуторі Вільховий Яр поблизу села Руські Тишки, тепер Харківського району Харківської області, в родині збіднілих дрібнопомісних дворян. Нестримний потяг до знань, любов до слова, бажання оволодіти законами прекрасного виявилися у хлопця ще з раннього дитинства. Він багато і натхненно читає. Інтереси його різнобічні й грунтовні. Тонка і вродлива дитяча уява насичувалася вабливим світом образів, заохочувала до творчості. І скоро, під враженням прочитаного, підліток починає писати і сам. Митець надзвичайної працездатності, емоційний, палкий, людина дужого інтелекту, Б.Грінченко свідомо клав на вівтар ідеї і своє життя, і свою подвижницьку творчість. Він автор близько 50 оповідань, повістей, поетичних збірок.

     Сьогодні ми знаємо Бориса Грінченка як письменника, поета, автора славнозвісного «Словаря української мови», але не слід забувати, можливо, найголовніше: він один з небагатьох будителів національної свідомості, один з небагатьох справжніх будівничих національної ідеї, один з небагатьох істинних патріотів України.


           Ця віртуальна виставка познайомить вас, дорогі читачі, з книгами Бориса Грінченка, які є у фонді нашого центру.  До видання увійшли вибрані твори класика української літератури Бориса Грінченка (1863—1910), життя і діяльність  якого для багатьох поколінь служить прикладом  подвижництва на теренах розвою української культури і  національної ідеї. Письменник, поет, науковець, освітянин, автор славнозвісного "Словаря української   мови", Б.  Грінченко   створив чимало творів, які і сьогодні викликають інтерес читачів. Добір текстів обумовлений шкільною  програмою з української літератури.   

  Розраховано на школярів, вчителів,      студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Б. Д. Грінченка.

  Вiсiм чоловiк - це буде товариство. Вони скинуться грiшми i за тi грошi наймуть Горянського землю. Хто скiльки грошей дасть, стiльки тому й землi буде. Можна  хазяйнувати й гуртом, хоч краще кожному зокрема. А радитися про все гуртом i гуртом, так, як у громадi, справи рiшати… та й не про саму цю землю, а й про iншi: i за  яку цiну вiддавати десятину, i яка цiна на наймитiв та на косарiв, i якi вiдбутки. I як i що робити в громадi, то й про це спершу в своєму гуртi радитися… 

  Грінченко Б., Драгоманов М. Діалоги про українську національну справу. - Київ: Ін-т української археографії, 1994. - 189 с.

У книзі вперше в повному обсязі подаються листи двох видатних культурно-освітніх діячів України другої пол. 19 - поч. 20 ст. Михайла Драгоманова та Бориса Грінченка, в яких в полемічній формі розкриваються їх погляди на різні проблеми українського національно-культурного відродження того часу. В них читач знайде багато цінних думок, які мають важливе значення і для сучасних процесів розбудови української державності.

  Грінченко Б. Брат на брата:Повість

 Однією з провідних тем Бориса Грінченка стала тема нелегкої долі освітян, що присвячували життя  благородній місії – нести у народ знання. Вчитель Євген Корецький разом із дружиною дев’ять років  пропрацював у сільській школі, допомагаючи селянам і пробуджуючи у них громадянську  самосвідомість. Але за свої добрі справи головний герой мусив поплатитися. Спочатку – арешт за  політичні переконання, потім – зрада і невдячність селян, яким він допомагав. Це оповідання  Грінченко написав у 1907 році, відчувши і передбачивши страшні події громадянської війни, яка  розділила народ і стала причиною братовбивчої боротьби.   Грінченко Б. Твори в двох томах. Т1-2./ Борис Грінченко. - К.: Наукова думка,1991.


 Борис Грінченко жив і працював у XIX столітті, але його діяльність і творча спадщина як ніколи актуальні сьогодні.  Хто ж він за переконаннями, покликанням, професією, чому його ім'я вимовлялося багатьма поколіннями людей і    вимовляється нині з щирою повагою і глибокою пошаною?» Наші координати
09100
Київска обл. 
м.Біла Церква
Комсомольський    б-р, 
буд. 11
------------------------
Тел: (045) 63 865 35
------------------------
 nataly6258@yandex.ru

»  Ми працюємо:
    понеділок-п'ятниця
8.30-16.30
     
   
субота, неділя
   вихідний» Корисні посилання

БСШ №12

Департамент освіти і науки Київської ОДА

КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти" 

Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради

Миколаївська НПБ

Державна НПБ

Національна парламентська бібліотека України

Херсонська обласна бібліотека для дітей

Вікіпедія

Національна бібліотека для дітей

 Сайт "Я иду на урок начальной школы"

Світловодська санаторна школа-інтернат № 2 

Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 18 «Ясочка»


» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


» Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031БІЦ  БСШ № 12 м.Біла Церква

© 2019